FANY

HOLLY DROOPS FANTASY american quarter horse, 6 panel N/N
pedigree: www.allbreedpedigree.com 
po: Hollywood Jac 86, Hollywood Dun It, Doc Bar, Doc Olena, Leo

Přišla ke mně před mnoha lety zničená, zlomená brzkým obsednutím a šablonovitým westernovým výcvikem bez špetky vnímání koně jako jednotlivce. Takže jsme dlouze pracovaly pouze na odstranění panické hrůzy ze samotného sedla, na důvěře, na vztahu bez strachu, a přitom s respektem. Je mým ryzím upřímným zrcadlem, nedala mi nikdy nic zadarmo. Když se rozčiluji, že jí něco nejde, začne se rozčilovat taky. Pokud jsem si myslela, že sednu a jedu, Fanýnka mi ukázala, že dokud neumím ovládat svoje tělo, nemám se snažit kontrolovat to její. Naopak pro můj dobrý pocit a pochvalu pro ni, mi snese modré z nebe. Miluje pak práci s člověkem, miluje zkoumání novinek, miluje ohněm, který v ní je. Posunula mě v práci a porozumění s koňmi víc, než kdejaký lektor. Dá se na ní jezdit na zahozených otěžích, je velmi ochotně říditelná sedem, obzvlášť v terénu přímo indiánský koníček. Zbožňuje lesy, kopce, cvalem umí proudit mezi stromy, splývat s Přírodou. Potřebuje ale vedení, a potřebuje si být jistá, že vedete vy. Nesnáší násilí a tlak. Její síla je v jemnosti.

FANY

Původ Fanči je luxusní, hřebci v jejím pedigree ze síně slávy:

Hollywood Jac 86 - tento hřebec způsobil reiningovou revoluci. Přes své vznešené jméno rozhodně jako celebrita nevypadal, nebyl nijak pěkný, byl malého vzrůstu, ale v okamžiku, kdy se ponořil do svého hlubokého stopu, davy diváků šílely. Tuto svou schopnost předával na potomky s takovou spolehlivostí, že záhy vznikla celá Hollywood Jac dynastie. Hollywood Dun It - NRHA Derby a Superstakes Champion a Futurity Res. Doc Bar – hřebec, který položil základ snad každého dobytkářského koně. Doc Olena - opravdový dar do světa koní! Za kariéru dokázal vyhrát přes dvacettisíc dolarů a vyhrát mnoho velkých show. Leo – neuvěřitelně rychlý kůň na dráze, vylepšil chov prapůvodního quarter horse.  

Co můžete čekat od potomků Fany:

Nadprůměrnou ochotu pracovat s člověkem. Budou se s vámi smát, radovat, ale i rozčilovat, pokud budete neupřímní. Milují vaše emoce, nemusíte před nimi nic hrát. Dejte jim jednoduchou srozumitelnou komunikaci a rádi se nechají vést. Jak ve stádě, tak při spolupráci. Vhodným výběrem otce podporuji u potomků Fanči zachování klidu při krizových situacích, stejně jako zachování houževnatosti při jakékoli práci s majitelem, ať už si budete chtít užívat přítomnost koníka jen jako rekreační jezdec, nebo máte sportovní ambice. Quarter horse jsou koně vhodní pro začátečníky. Díky příjemnému vzrůstu se na ně dá vyskočit i ze země, užijete si opravdovou pohodu na jakékoli vyjížďce nebo akci. Fanča předává potomkům oheň v oku, který vás bude hřát na srdci celý život.

Chcete hříbě po Fany? Na prodej je Happy Al